Novinka vlasec Momoi

Vlasec byl vyvinut pro sladkovodní rybolov na přírodních jezerech, umělých nádržích a řekách.

Jeho vysoká odolnost vůči oděru je vhodná pro  rybolov i na drsném dně nádrže s kameny a překážkami a jeho nízká elasticita umožňuje využití pro přívlač.vlasec momoi black

Použit materiál Ultra Strong MIJ Nylon vyvinutý společností Momoi.

Vyráběn v barvě hnědá a temně hnědá.

Vlasec je vyroben a navinut v Japonsku za dodržení nejpřísnějších výrobních standardů společnosti Momoi (založena roku 1905).

Naviják Spinit Ace

2

Naviják SPINIT ACE

Naviják Spinit Ace je horkou novinkou na českém trhu. Jedná se o produkt španělské firmy Calicó. Firma Calicó byla založena roku 1850 v Barceloně a od svého počátku se zaměřuje na prodej, vývoj a výrobu rybářských potřeb. V současné době se jejich výrobky prodávají v Evropě, Rusku a i v některých exotických zemích. Pro Calicó pracují týmy vývojářů a testovacích pracovníků.

V důsledku toho můžete v jejich výrobním programu najít výrobky (pruty, navijáky, doplňky…) jak pro mořský, tak i pro sladkovodní rybolov.

Mezi značky, které patří do jejich výrobního programu, patří Spinit, Herculy, Kali Kunnan a další.

Vyrábí se ve velikostech 6200, 6400 a 6600, čímž směle pokrývá nejrůznější rybolovné techniky.
Dnešním trendem jsou právě navijáky malých a středních velikostí, které jsou nejprodávanější.

Na první pohled vás naviják Spinit Ace zaujme moderním designem, bílá barva podtrhuje elegantnost. Výrobci si s navijákem vyhráli až do nejmenšího detailu, vše k sobě ladí a přesně pasuje.3

Kovová cívka perfektně ladí s kličkou (kov), která příjemně pasuje do ruky. Naviják Spinit Ace patří mezi navijáky, u kterých se klička sklápí povolením matice na protilehlé straně kličky. Nemusíte se obávat s menší vůlí na kličce, takto jsou konstrukčně řešeny i jiné typy navijáků. Úzké tělo s ostrými rysy připomíná těla navijáků podstatně vyšší cenové třídy.

Každá rybolovná technika si žádá navijáky různé kvality. Mezi ty nejnáročnější lze určitě zařadit přívlač. Naviják Spinit byl proto pro Vás vyzkoušen rovnou na jeden z nejvýznamnějších rybářských dnů a to na pstruhové zahájené dne 16.4.2015. Naviják byl testován několik dní v kuse s použitím různých nástrah – od woblerů přes rotačky až po gumy. Výhoda je především v poměrně univerzálním přechodu 5,1:1, kdy nemusíte mít obavu, že naviják “ztrháte”. Proto je naviják Spinit Ace vhodný nejen na přívlač ale také i na feeder, v odpovídající velikosti také na položenou. Pokud Vám nevadí pomalejší převod, při plavané se bude cítit jako na dovolené.Spinit ace

Ani při zdolávání ryb v proudu nebo při vláčení wobleru proti proudu (i s poměrně velkou lopatkou = agresivním chodem) nebylo poznat, že by naviják měl nějaké problémy a obstál na plné čáře. Hladkost chodu zajišťuje 6 ložisek, neuslyšíte tedy žádné rachtání.

Naviják obstál i při použití rotačních třpytek, kdy se vlasec začíná kroutit. Naviják Spinit však neměl problém s ukládáním vlasce a nevznikaly žádné motanice, natož aby vlasec padal pod cívku.

Cívka navijáku má dostatečně velkou kapacitu vlasce, což oceníte hlavně u feederu. Na cívku navijáku velikosti 6200 se vejde až 240 m vlasce o průměru 0,18mm. Cívka je vyrobena z hliníku, náhradní cívka, která je součástí balení, je z grafitu.

Protože rybařina není jen o samotném lovu ale i o pocitech, tak při zdolávání ryb si milovnící hlasitého cvrčka přijdou na své.

SHRNUTÍ:1

– univerzální převod

– hladký chod

– náhradní cívka

– finanční dostupnost

– moderní design

– klička příjemně padnoucí do ruky

– možnost výběru v několika velikostech

 

NAKLÁDANÁ KUKUŘICE DOVIT V ALKOHOLU

Nakládaná kukuřice je obecně velmi oblíbenou nástrahou. Rybář ji může mít stále při sobě, nemusí mít strach, že se zkazí, vydrží celou sezónu. Jenže když dva dělají totéž, není to totéž. Kukuřice Dovit má oproti jiným výrobcům několik výhod. Kukuřice má pěkná velká zrnka, která jsou měkká. Což ji dělá atraktivní i mimo hlavní sezónu. Druhou výhodou je, že je kukuřice naložená v alkoholu, díky tomu se její aroma uvolňuje i v opravdu ledové vodě. Tyto dva atributy z ní dělají celoroční nástrahu. Vzhledem ke své měkkosti i v hlavní sezóně přechytá jiné tvrdé kukuřice.
Kukuřice Dovit se vyrábí v několika příchutích, více zde http://www.rybarskymarket.cz/search-engine.htm?q=v+alkoholu&qm=2

DSCN2512DSCN2518