Historie společnosti Gammarus

Rybářské potřeby Gammarus – historie společnosti

e-shop.JPG

Historie společnosti Gammarus

Společnost Gammarus byla založena 18. února 1991 v Brně a vlastní činnost byla zahájena 1. dubna 1991 na adrese Dukelská 21/23 v Brně. Od prvopočátku byla veškerá činnost  zaměřována  na dovoz a distribuci výrobků společností Shimano a Byron, ale rovněž i mnoha dalších výrobců jako například Rapala, VMC,MEPPS, House of Hardy, Rublex, La Sirene X21 …

Od založení až do roku 2009 – tedy 18 let – byl hlavním předmětem činnosti dovoz a distribuce produktů společnosti Shimano a to jak v České republice, tak i na Slovensku. Mezi významné úspěchy společnosti patří obdržení prestižní ceny pro „Nejlepšího distributora společnosti Shimano v Evropě“ a to v letech 1999, 2004 a 2006. V roce 2004 získává společnost Gammarus tuto cenu  pro nejlepšího distributora v Evropě i od společnosti Rapala.

3. prosince 2001 byla založena společnost Gammarus – SK s.r.o., se sídlem v Bratislislavě, která je zaměřena také na dovoz a distribuci rybářských výrobků v Slovenské republice.

V roce 2005 byl v historii společnost Gammarus  zlomovým, neboť společnost otevřela svoje nové,velmi moderní distribuční centrum v Hradčanech u Tišnova, s rozsáhlým skladovým prostorem, kancelářemi a rozlehlou vzorkovnou.

V následujícím roce 2006 došlo ke změně právní formy společnosti Gammarus v.o.s. na akciovou společnost.

V současnosti společnost Gammarus zásobuje více než 300 prodejen s rybářskými potřebami v Čechách a na Slovensku a také provozuje 4 maloobchodní firemní prodejny Gammarus v České republice a  jednu ve Slovenské republice v Štúrovu a provozuje také firemní e-shop(www.rybarskymarket.cz)

Vlastní maloobchodní prodejní síť společnosti Gammarus a.s. je tvořena prodejnami v  Brně(2 prodejny), Pardubicích,Prostějově a Štúrovu.

V současné době společnost Gammarus zastupuje následující značky na českém, popřípadě i slovenském trhu: ST.CROIX (U.S.A.), HAYABUSA(Japonsko), MEPPS(Francie),SILSTAR(Německo-Itálie), MOMOI(Japonsko), ALEX(Srbsko), MISTER TWISTER(U.S.A.), CANNELLE(Francie), CREEK COMPANY(U.S.A.), RAMEAU(Francie), WATER QUEEN(Francie), DOVIT(Maďarsko), CARP HUNTER(Indie), TENKI(Taiwan), SUPER DP(Itálie), TORAY(Japonsko), UGLY DUCKLING(Srbsko)YO-ZURI(Japonsko), ASS0(Itálie)…

ST. CROIX ( U.S.A.)

největší americký výrobce prémiových prutů pro přívlač, muškaření a mořský rybolov.

SILSTAR(Německo-Itálie)

Tradiční značka rybářských prutů takřka všech kategorií,navijáků a doplňků.

HAYABUSA(Japonsko)

Jeden z nejprestižnějších výrobců rybářských háčků a sabiki systémů.

MOMOI(Japonsko)

Japonský výrobce nejkvalitnějších monofilních rybářských vlasců a splétaných vláken.

MEPPS(Francie)

Světový výrobce třpytek č.1.

SUPER DP(Japonsko, Itálie, Indie)

Výrobce rybářských monofilních vlasců a vláken střední a vyšší kategorie.

CANNELLE(Francie)

Výrobce rybářských háčků a velmi širokého sortimentu rybářských doplňků(vlasce, montáže, splávky, vláčecí nástrahy,krmení, boilies, atraktanty,sedačky, lehátka, oblečení,indikátory záběru…..)

RAMEAU(Francie)

Krmné vnadící směsi, atraktanty a základní komponenty pro sestavení vnadících směsí nejvyšší kategorie.

WATER QUEEN(Francie)

Výrobce velmi široké škály rybářských doplňků(vlákna, montáže,splávky,návazce….)

CREEK COMPANY(U.S.A.)

Dodavatel rybářských plavidel(boatů) pro muškaře, včetně doplňků jako např. pumpy,ploutve,tašky….

YO-ZURI(Japonsko)

Jeden z největších a nejkvalitnějších výrobců vláčecích nástrah-woblerů na světě.

ALEX(Srbsko)

Velmi kvalitní výrobce balsových woblerů.

UGLY DUCKLING(Srbsko)

Výrobce balsových woblerů střední a vyšší kategorie.

BHAGWATI(Indie)

Rybářské doplňky.

MISTER TWISTER(U.S.A.)

Měkké gumové vláčecí nástrahy nejvyšší kvality.

TENKI(Taiwan)

Měkké gumové vláčecí nástrahy a mořský program.

Veškerý záruční a pozáruční servis námi dovážených produktů je zajišťován prostřednictvím společnosti KANCLER(Brno), která úzce spolupracuje s naší společností a výhradně zajišťuje servisní služby našich výrobků.