Navijáky Shimano (standart) – hlavní rysy

Navijáky Shimano (standart) – hlavní rysy

Navijáky Shimano jsou důmyslně inovovány a toto má revoluční význam pro rybáře na celém světě.

Navijáky Shimano mají systémy jako Baitrunner, Fightin´Drag, Aero Wrape-shop.JPG a Dyna Balance toto je ustálený standart a i když se často kopírují, nikdy nebudou lepší než technologie které používají navijáky Shimano.

 

Navijáky Shimano -2 SPEED OSCILLATION
Dvourychlostní oscilace je nejpokrokovější způsob ukládání vlasce na cívku během jeho navíjení. Při otáčení rotoru se cívka pohybuje rychle dopředu a pak se pomalu vrací. Toto zabraňuje, aby se vrstvy vlasce na cívce navzájem ovlivňovaly a dochází ke zlepšení nahazovacího výkonu

 

Navijáky Shimano   A-RB 

A-RB-logo_100.gifTajemství dlouhodobého rotačního výkonu spočívá v zabránění jakékoli formě rzi, koroze nebo oxidace ložisek, která může časem vést ke snížení výkonnosti navijáků. Tou pravou odpovědí jsou ložiska Shimano A-RB, která se nyní budou instalovat jako standardní vybavení na většinu sladkovodních navijáků Shimano a na všechny mořské modely Shimano.

 

Navijáky Shimano – AERO WRAP
Jedinečné ukládání vlasce je charakteristické pro navijáky Shimano. Systém Aero posílený Power Rollerem, ukládá vlasec v těsných, paralelních závitech (Aero Wrap) a tak je vlasec na cívce rovnoměrně uložený a odmotává se z ní hladce, s minimálním třením. Tim dochází k delším a přesnějším hodům.

 

Navijáky Shimano – COLD FORGED SPOOL
Tyto cívky jsou kovány zastudena z hliníkové slitiny. Proces kování zastudena vytvárí lehké cívky se zvýšenou strukturální pevností a vetší odolností vuci opotrebení a poškození.

 

Navijáky Shimano – DOUBLE HANDLE
Dvojitá klička výrazně zlepšuje celkové vyvážení navijáku a zároveň podporuje okamžitou akci při záseku, zdolávání, ale i nahazování. Dodává se pouze u některých modelů.

Navijáky Shimano – Dyna balance

Dynabalance.gif

Redukuje kmity navijáku a zajiš?uje jeho velmi hladký chod.

 

 

Navijáky Shimano – FIGHTIN’ DRAG
Sekundární brzdný systém vhodně umístěný na zadní části navijáku pro okamžité použití.

 

Navijáky Shimano – FLOATING SHAFT II
Klíčová třecí plocha na většině navijáků s pevnou cívkou je v tam, kde se hřídel pohonu setkává s ozubeným válcovým kolem. Naši konstruktéři vyřešili tento problém procentickým snížením rozsahu povrchu, který je navzájem v kontaktu,
a vložením ložisek na obě strany osy. Výsledkem unikátního technického řešení je uložení osy do „plovoucí pozice“.

 

Navijáky Shimano – HYBRID ALUMINIUM BODY
Tato kombinace aluminia a slitiny grafi tu XT7 udržuje maximální pevnost přesně tam, kde je vyžadována.

 

 Navijáky Shimano – HYPERGEAR
Tento precizně zkonstruovaný hlavní převod přenáší více síly z kličky na rotor. Převod je zkonstruovaný na minimální tolerance a vyžaduje menší sílu a vytváří mnohem větší kroutící moment, při velkém snížení opotřebení součástek. Všechny
navijáky dosahují neuvěřitelné efektivnosti 90,3%.

Navijáky Shimano -instant drag

Instant-Drag.gif

Systém okamžitého zabrždění vám umožní seřídit brzdu cívky navijáku z volné cívky na „boj“ během pouhých několika otáček. V zájmu bezpečnosti ryb a životního prostředí se prosím přesvědčte, že při utahování brzdy nepřekračujete brzdné napětí mono/ splétaného vlákna, nebo? by mohlo dojít k přetržení vlasce.

 

Navijáky Shimano – power roller

Power_Roller_log.jpg

Speciální provedení Shimano Power Roller značne redukuje kroucení vlasce při navíjení
a je velkou výhodou při použití tenkého mono vlasce nebo splétaného vlasce.

 

Navijáky Shimano – ROLLER BEARING
Jedno hlavové ložisko Shimano odpovídá třem nebo čtyřem standardním kuličkovým závodním ložiskům Shimano a zvyšuje výkon navijáku.

Navijáky Shimano – super stopper

Super_Stopper_log.jpgSuper Stopper je jednosměrné hlavové ložisko, které eliminuje zpětný pohyb při pevných zaseknutích.

 

Navijáky Shimano – super stopper II

Super_Stopper_II_log.jpgPři zastavení navíjení a následném zpětném chodu budete cítit nulový volný pohyb zpět na kličce díky Super Stopper II. Vždy neomylně přesný, prakticky využitelný při použití indikátoru záběru, mikronastaveních feederových špiček nebo při speciálních technikách přívlače a pro rychlejší zaseknutí.